Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toto velmi inteligentní plemeno je svému pánu velice oddáno a je připraveno pro něj pracovat. I když jsou tito psi velice energičtí a aktivní,působí velmi klidným,rozumným aObrazek vyrovnaným dojmem. Jsou odvážní, vytrvalý, věcní, rozhodní a drsní sami k sobě.Působí většinou přátelsky, ale ostražitě vůči cizím, hlídají si svou rodinu. K dětem se toto plemeno chová velice přátelsky. Vztah k psům ze stejné smečky, je dobrý k neznámým psům se chovají nedůvěřivě až ostražitě. ACD nepatří moc k plemeni psů kteří si hrají na louce s neznámými psy. Pokud však psa kamaráda zná již od mládí rád s ním běhá skotačí a dovádí. Ke kočkám a jiným domácím zvířatům se chová ve směs tolerantně.

Aby se ACD cítil spokojeně potřebuje hodně pohybu,ale hlavně musí být něčím zaměstnaný, není to rozhodně pes povaleč. Jeli držen jako domácí pes, nudí se a většinou začne sám vymýšlet nějaké pro něj zábavné činnosti (my páničci už pak tak nadšení Obrazeknebýváme )

Velkou výhodou je, že toto plemeno nemá sklony k toulání a má obrovskou vazbu na svého pána. Máte-li se psem dobrý vztah tak se nemusíte obávat pustit ho na vycházce z vodítka, nijak moc se nevzdaluje.

Možnost využítí: Toto plemeno miluje pohyb a akci. S obrovskou chutí se zapojuje do všech možných psích sportů, jako je Agility, Flyball, Sportovní kynologie, Záchranařina, Dog frezbee a podobné.Vynikající je samozřejmě jako honácký pes pro tuto činost byl vyšlechtěn!